כשכואב ולא מפסיק לכאוב

moran2013
סגור לתגובות על כשכואב ולא מפסיק לכאוב
30143501_s

עודף אינפורמציה גורם לכאבים (123RF)

כשכואב, הדבר הראשון שכל אחד רוצה, זה שהכאב ילך, שמישהו יבוא וייקח אותו.

קשה להתמודד עם כאב כי הוא מפעיל גירוי ועומס נוסף על מערכת העצבים, המגורה יותר מדי בלאו הכי. הנה ההסבר המפורט:

מפתיע, אבל אחת מהסיבות העיקריות הגורמות לכאב היא עודף אינפורמציה במערכת העצבים.

דמיינו לעצמכם שאתם נמצאים ליד הרמקול הצמוד לרחבת ריקודים בחתונה. לא רק שאי אפשר לשמוע כלום – זה פשוט נורא! כך מגיבה גם מערכת העצבים לעומס היום-יומי שהיא חווה: היא צריכה להתמודד עם נתונים רבים וכאוטיים, ואז הגוף פשוט סובל. כואב לו.

החיים כיום עמוסים במטלות שאנחנו חייבים לבצע מהר, במידע שאנחנו צריכים לעבד בזריזות וגם בסתם 'רעשים לבנים' שעוברים לידנו. כל אלה דורשים כמות אדירה של משאבים ואנרגיה. מערכת העצבים האחראית על עיבוד כל הנתונים האלו יכולה להכיל רק כשבע יחידות מידע בו זמנית למשך זמן קצר בלבד (לפי העקרונות האבולוציוניים בהתפתחות החשיבה).


לעצור את מעגל ההרס

כתגובה לעומס הזה, מערכת העצבים פועלת פעילות-יתר באופן קבוע. פעילות-יתר זו אינה מאפשרת רגיעה, והיא גורמת לתפקוד ירוד של מערכות הגוף האחראיות על תיקון, בנייה וריפוי. במצב של תפקוד ירוד שכזה גוברת הנטייה ללקות בכאב כרוני ובמחלות ניווניות. כוחות הריפוי והתיקון של הגוף אינם מסוגלים להתמודד עם מצב ניווני: פעילות היתר הכרונית של מערכת העצבים, גורמת לבעיות בייצור האנרגיה בתאים עצמם.

Fotor0904132246

לעצור את מעגל ההרס (istock)

כשהכאב נמצא לאורך זמן, לא רק המערכת התחושתית מעורבת בו, אלא גם חלק נוסף במערכת העצבים, חלק עמוק יותר ואינו מודע: מערכת העצבים האוטונומית.

כשמערכת זו נפגעת, נוצר מעגל הרסני: המערכת שאמורה לווסת פעילות חיסונית, זרימת דם וייצור אנרגיה נפגעת, ופוגעת ביכולת השיקום העצמית של הגוף. כשהמעגל הזה מתקיים זמן ממושך הוא יוצר מעין 'חותמת' על מערכת העצבים. זוהי 'חותמת' של כאב המנציחה את מעגל ההרס בגוף.

זו הסיבה שכאב של כמה חודשים הופך לכאב מתגבר הנמשך שנים וגורם לשחיקה מתמדת ולבעיה בוויסות מצבים דלקתיים בגוף. גם כל מיני תחלואים אחרים נוטים 'להידבק' אל הכאב הכרוני, כמו סוכרת, לחץ דם, עייפות ומחלות אוטו-אימוניות.

מה אפשר לעשות עם זה

הטיפול בקליניקה מתמקד בהפסקת מעגל ההרס, במטרה לתת לגוף 'פסק זמן' ואפשרות לשקם את עצמו. חלק מהתהליך הטיפולי עוסק באספקת אנרגיה זמינה לתאים כדי שהם יוכלו לעבוד באופן תקין, להתחדש ולהכניס את הגוף חזרה לתוך מעגל הריפוי.

האבחון כולל בדיקה מקיפה של מערכת העצבים האוטונומית, והטיפול משקם אותה היכן שנפגעה. הטיפול בגלים מגנטיים עדינים פותח חלון הזדמנויות חשוב לתאים, שבו הם יכולים להתחיל ייצר אנרגיה בעצמם ולהחזיר לעצמם תפקודים שאבדו עם השנים.

מחקרים מוכיחים כי בעיה במקום אחד בגוף עלולה לגרום לכאבים ולבעיות במקומות אחרים בגוף, מקומות שלכאורה אינם קשורים זה לזה. המעבר של בעיות וכאבים ממקום למקום בגוף, קשור להפרשה של חומר בשם Substance p. כשחומר זה מופרש במקום אחד בגוף הוא מפעיל את מערכת העצבים וגורם לכאב בכל מיני מקומות.

הדיקור הסיני משלים את הטיפול בדיוק בכיוון הזה, כיוון שהוא בונה מחדש את התקשורת בגוף. כפי שציינתי, גם אזורים שלכאורה אין קשר ביניהם משפיעים זה על זה, ולכן תקשורת בין-תאית בריאה חיונית לתהליך הריפוי.

באמצעות האבחון המדויק, והטיפול המשולב: גלים מגנטיים ודיקור, אפשר לטפל בהצלחה בכאבים קשים וכרוניים, ולפתור בעיות של שנים.

מורן אבן (יח"צ)

לשאלות וקביעת אבחון ללא תשלום, התקשרו 0528-949407 או צרו קשר כאן