סוחב מחלה? יכול להיות שזה בשיניים שלך!

moran2013
סגור לתגובות על סוחב מחלה? יכול להיות שזה בשיניים שלך!
Yawning tiger

שיניים – לא רק מה שנראה לעין (iStock)

תגלית מפתיעה של שני רופאים גרמנים נותנת לנו קצה חוט לטיפול בבעיות בריאותיות שאנחנו סוחבים עמנו שנים רבות בתחושה שלא נמצא פתרון. שני הרופאים, גלדיטש וקלינגהרדט, חקרו את הקשר בין השיניים לבין מערכות הגוף. יחד הם מיפו את כל השיניים, ומצאו שקיים קשר בין כל שן לבין מערכת ספציפית בגוף. למשל בעיה בשיניים הקדמיות גורמת לכאבים בגב התחתון ולבעיות במפרקי הירך, לבעיות בפרוסטטה ולסיכון מוגבר לסבול מדלקות חוזרות בדרכי השתן. דוגמא אחרת – אם השן השישית מהאמצע, בלסת התחתונה, עברה טיפול שורש או סתימה – יש סיכון מוגבר לסבול מברונכיטיס, אסטמה, אלרגיות, בעיות בבלוטת התריס שלשולים או עצירות, וכאבים בבוהן הגדולה של הרגל.

הבסיס לבריאות טובה

הקשר בין השיניים ומערכות הגוף השונות מתקיים דרך חלקים שונים של מערכת העצבים. התאים בגופנו מתקשרים בינם לבין עצמם באמצעות סיגנלים חשמליים. תקשורת תקינה ביניהם היא הבסיס לבריאות טובה. כל דבר שפוגע בה יגרור אתו בעיות גופניות. השיניים והלסת הן איברים רגישים, ולכל התערבות בהן יש השפעות רחבות מן הנראה לעין: המתח שנוצר בלסת ושיכול לגרום לכאבי ראש קשים וממושכים, הפרעות במערכת אף-אוזן-גרון, בעיות באזורים מסוימים במוח. בנוסף, המתכות המשמשות לכתרים ולסתימות בשיניים, יוצרות שיבוש חשמלי הפוגע בתפקוד מערכת העצבים, והדבר משפיע על הגוף כולו.

'פוקוס' הוא המונח הרפואי ל'מוקד הפרעה' – מקום שיש בו הרבה פעילות עצבית ויכול לגרום לדלקת בכל מקום אחר בגוף. רקמות החיבור שבפה עוברות עיוותים ושינויים בעקבות פצעים, אפטות, דלקות וניתוחים, ויכולות להפוך לרקמות 'פוקיות'. לפעמים הן חוזרת למצבן הבריא, אך אם העיוות או השינוי הופכים כרוניים, יש להם השפעה מכרעת על הגוף כולו. עכשיו קל להבין למה גם ניתוחי פה משפיעים על כל הגוף. כל ניתוח משאיר צלקת. לצלקות יש פונטציאל חשמלי גבוה בהרבה מאשר לתא רגיל ובריא. לא זאת בלבד שהצלקת משבשת את התפקוד החשמלי העצבי, אלא שהיא גם פועלת כמו מגנט ומושכת אליה חלקיקי מתכות זעירים הנמצאים בגוף. את מצבור המתכות והרעלים סביב הצלקת הגוף לא יכול לנקות ללא עזרה חיצונית.

אז צריך ללכת לרופא שיניים? לאו דווקא

בהשפעות מסוג זה מטפלים בטיפול אנרגטי, כי מרבית רופאי השיניים לא יודעים לטפל בהן. המיפוי שעשו גלדיטש וקלינגהרדט מאפשר לנו לזהות אם מקור הבעיה או החולי ממנו אתם סובלים נמצא בשיניים. לפעמים מגרנות של שנים או דלקות כרוניות הגורמת לבעיות שונות נפתרות אחרי טיפול אנרגטי הממוקד דווקא בשיניים.

סיפור מדהים

לפני כמה שנים פנה אלי מטופל שסבל מתסמינים של עייפות, קוצר נשימה והפרעות קצב בעליות של הלב. אותו מטופל  אהב מאד ללעוס גת ושיניו היו במצב רע: סתימות, עששת, נסיגת חניכיים. סיפרתי לו על הקשר בין השיניים לגוף, אך הוא לא המשיך בטיפול, ונפרדנו כידידים. לאחר מספר חודשים פגשתי אותו באופן אקראי והוא אמר לי: "מורן, לא תאמין, אחרי השיחה שלנו החלטתי לגשת לרופא שיניים ולעשות את מה שהוא אמר לי לעשות כבר לפני שנים, אבל תמיד פחדתי – להחליף את כל השיניים בלסת העליונה לשיניים תותבות. אחרי שזה הסתיים – נעלמו הבעיות בלב!".  אותו חבר ניגש אל הקרדיולוג שטיפל בו. הקרדיולוג לא ידע איך להסביר את התעלומה, ופטר אותו כלאחר יד.

לפעמים נדרש טיפול עומק אצל רופא השיניים כדי לפתור את הבעיה, אבל לפעמים מספיק טיפול אנרגטי המטפל ב'פוקוס'.

אתם מוזמנים לפגישת אבחון ללא תשלום
כדי לראות האם השיניים הם המקור לבעיות הרפואיות שאתם לא מצליחים לפתור
התקשרו 0528-949407
או השאירו פרטים כאן ואחזור אליכם