סחרחורת – כל מה שאתם צריכים לדעת

moran2013
סגור לתגובות על סחרחורת – כל מה שאתם צריכים לדעת

האם יש הבדל בין ורטיגו לבין חוויה של חוסר יציבות? איך יודעים מהו הגורם לסחרחורת ואיך iStock_000009547376Small_spiralמטפלים בה? כל התשובות לכל השאלות במדריך הזה.

קיימים שני סוגים של סחרחורת, ובשניהם מדובר בתחושה אמתית של תנועה שאינה קיימת במציאות: 1. ורטיגו, הנקרא גם סחרחורת אמתית, ומי שלוקה בו חווה את העולם כאילו הוא מסתובב סביבו; 2. סחרחורת שגורמת לטשטוש וחוסר יציבות.

המאפיינים של סחרחורת
כיוון שמדובר בתחושה סובייקטיבית, המאפיינים שונים מאדם לאדם, והתלונות משתנות: תחושה של "העולם מסתובב לי" או שהאדם מרגיש שהוא עצמו מסתובב, תחושה של חוסר יציבות או שדוחפים אותו במצע ההליכה, שקירות הבית עומדים להתמוטט עליו או שחפצים עומדים "עקום", חוויה של ללכת בתוך חלום או ש"הראש לא במקום", ואפילו תחושה של הליכה על עננים או צמר גפן.

כמה היא נפוצה
תלונות בנושא סחרחורת נפוצות מאוד. כ-50% מהגברים והנשים עד גיל 60 פונים לרופא עם תלונות על סחרחורת. מגיל 60 ואילך התלונות גוברות.

מחלה או סימפטום
סחרחורת היא סימפטום. רופא המשפחה יאמר לכם שהיא תוצאה של פגיעה במערכת של שיווי המשקל. לעיתים מדובר בזיהום נגיפי של איברי שיווי המשקל, ואז ממש לא ניתן לקום מהמיטה במשך כמה ימים, אך כאשר הזיהום חולף חולפת גם הסחרחורת. פגיעה במערכת הווסטיבולרית גורמת לשינוי הלחצים בה וכתוצאה מכך נוצר ורטיגו שפיר התלוי בתנוחה. כלומר סחרחורת פתאומית בעקבות שינוי תנוחת הגוף, אפילו בשכיבה. פגיעה כזו יכולה להיווצר מפגיעה מסוג "צליפת שוט" או מנגיף מסוים.
יחד עם זאת, קיימות סיבות פחות מוכרות לסחרחורת ומקורן במערכת העצבים האוטונומית והפַשְיָה (רקמת החיבור שהיא אחד האיברים המעוצבבים ביותר בגוף האדם), למשל סינוסיטיס, כאבי ראש, בעיות בצוואר, נעילת לסתות בלילה, טיפולי שיניים בכלל וטיפולי שורש בפרט. על פי רוב סחרחורת היא תוצאה של פגיעה כלשהי במערכת העצבים האוטונומית, והיא ניתנת לטיפול יעיל במרבית המקרים. סחרחורת הנגרמת מבעיות במערכת העצבים האוטונומית מטופלות היטב ב"מרכז תדרים", ומטופלים מרגישים הקלה ניכרת כבר אחרי הטיפול הראשון.

למה חשוב ללכת לבירור רפואי
האבחון השמרני ארוך ומורכב, שכן מערכות גוף רבות קשורות בהופעה של סחרחורת, ויש לערוך בדיקות רבות, בעיקר בדיקות נוירולוגיות שונות. פעמים רבות כל הבדיקות חוזרות תקינות, אך הסחרחורת לא נעלמת.
סחרחורת יכולה להיגרם ממחלות רבות, כמו זיהומים, אנמיה, אפילפסיה, הפרעות הורמונליות, בעיות אורתופדיות, סוכרת לא מאוזנת, חילוף חומרים לקוי, מאזן מלחים לקוי. מחלות אחרות, כמו הפרעות בקצב לב, מגרנות ומתחים נפשיים, קשורות קשר הדוק למערכת העצבים האוטונומית, ולכן הטיפול ב"מרכז תדרים" יכול לסייע רבות.
האבחון "במרכז תדרים" מתמקד בתפקוד מערכת העצבים האוטונומית והתקשורת הבין-תאית בגוף. האבחון מתבצע באמצעות בדיקת דופק והדמיה ממוחשבת, הנותנים תמונה מדויקת על המצב הפיזי של האדם ועל סיבות לסחרחורת, שאינן מאובחנות ברפואה המערבית. הטיפול יכול להתבצע באותו מפגש, מיד לאחר האבחון. בכל מקרה, הטיפול אינו מתנגש עם האבחון והטיפול השמרני, גם אם עוד לא סיימתם אותו.

איך מטפלים
כשהבדיקות מעלות ממצאים כלשהם, רופא המשפחה שלכם יפנה אתכם לטיפול המתאים בתוך מערכת הבריאות, למשל פיזיותרפיה. ב"מרכז תדרים" הטיפול מתבצע באופן שונה – על ידי דיקור סיני ובגלים אלקטרו-מגנטיים עדינים בעוצמות נמוכות, שהם כלי טיפול רב עוצמה.
בדיקור סיני משתמשים במחטים עדינות וסטריליות, שכמעט אינן מורגשות. המחטים מוחדרות לנקודות הנמצאות לאורך מסלולים ידועים מראש, המכונים מרידיאנים. המרידיאנים עשויים רקמת חיבור, והם מייצרים רשת תקשורת ענפה ומסועפת הגורמת לוויסות פנימי של תהליכים פיזיולוגיים רבים בגוף. מחקרים מודרניים רבים מאשרים את יעילות הטיפול בדיקור.
טיפול בגלים אלקטרו-מגנטיים מתבצע באמצעות טכנולוגיה מודרנית, המשדרת לגוף תדרים עדינים, בדומה לגלים שגוף האדם מייצר בעצמו. הטיפול אינו חודרני ואינו מורגש. הכוח המגנטי טוען את תאי הגוף באנרגיה זמינה להתחדשות וריפוי עצמי.
השילוב של שתי השיטות מעצים את הטיפול ומפיק תוצאות מרשימות ומהירות.
במרבית המקרים, מטופלים עם תלונות על סחרחורת מרגישים שיפור ניכר בסוף הטיפול הראשון.

בדקו את עצמכם

  • אי נוחות בצוואר
  • טיפולי שורש (גם מלפני שנים), השתלות שיניים, כתרים
  • סינוסיטיס
  • נעילת לסתות בלילה
  • כאבי ראש

אם אתם סובלים או סבלתם מתסמין אחד או יותר, צרו קשר וקבעו לעצמכם אבחון ללא תשלום.