5 דברים שלא ידעתם על ניתוחים

moran2013
סגור לתגובות על 5 דברים שלא ידעתם על ניתוחים

נכון, לפעמים חייבים לנתח. אבל מה אחר כך? גם כשהניתוח מוכתר כהצלחה מסחררת – יש לו השפעה שלילית על הגוף. השפעה זו היא מקור לבעיות רבות שעל פניו נראה שאין להן שום קשר לניתוח המקורי:

ואני לא ידעתי…. (pixabay)

1.   כל ניתוח חותך את הפאסיה!

הפאסיה (נהגה ' פַשְיָה ') היא רקמת חיבור העוטפת את כל האיברים הפנימיים בגופנו, ובנויה כרשת מורכבת ומופלאה של עצבים. כך למעשה כל חתך המבוצע בפאסיה גורם לשיבוש בתקשורת העצבית. הפאסיה מורכבת משכבות, ובמצב של בלבול כזה באותות העצביים, אותות משכבה אחת של הפַאסיה מפריעים לאותות משכבה אחרת. השיבושים האלו הם עומס מיותר על מערכת העצבים המרכזית, והם מאטים את קצב הריפוי והשיקום העצמי של מערכות הגוף השונות.

2.   הצלקת לרוב לא כואבת, אך היא משבשת את מבנה הרקמה (הפאסיה).

חשבו על חולצה מבד עדין שעשו בה תיקון עם חוט עבה – החולצה כבר לא 'תשב' על הגוף יפה כמו קודם. הצלקת שנותרת לאחר הניתוח  היא כמו אותו תיקון בחולצה. היא משנה את ההתנהגות של הרקמה, ועלולה לגרום לכאבים באזורים שדווקא מרוחקים מהצלקת עצמה. אם אתם סובלים מכאבים לא מוסברים, שלא נפתרים על ידי טיפול סטנדרטי, ורק משככי כאבים פותרים אתכם מהכאב – ייתכן והסיבה היא ניתוח (קטן או גדול) שעברתם.

3.   מן ההיבט החשמלי – רקמה של צלקת שונה מרקמה רגילה.

לרקמה בריאה בגוף יש פוטנציאל חשמלי מסוים, לצלקת יכול להיות פוטנציאל חשמלי גבוה פי 1,000! צלקת מתנהגת כמו מגנט ולכן מושכת אליה רעלים כמו מתכות כבדות. התוצאה: אזור הצלקת הופך למצבור של רעלים שהגוף אינו מסוגל לנקות בעצמו. מצבור רעלים זה עלול לגרום לדלקת מקומית, להשפעה מגנטית שלילית על התאים בסביבתו ולאותות עצביים משובשים. וההשלכות יכולות להיות מרוחקות וארוכות טווח. כך למשל הצלקת הקטנטנה של ניתוח קיסרי יכולה לגרום לבעיות בירידה במשקל, לחוסר כוח ברגלים או למעי רגיז.

4.   שלושה ניתוחים ומעלה – יש מחיר!

ההשפעות של צלקות ועצם החיתוך בפאסיה מצטברות בגוף. וככל שמצטברות יותר כאלה, הגוף מתקשה להתאושש בעצמו. אם עברתם שלושה ניתוחים ומעלה, יש סבירות גבוהה שתפתחו נטייה לכאבים בכל הגוף, לעייפות, לכאבי ראש ולמחלות כרוניות נוספות.

5.   טיפול אנרגטי עוזר!

אפשר לעזור לגוף בתהליך ההתאוששות. היות  ויכולת התא לשקם את עצמו תלויה במאזן האלקטרונים ורמת הפעילות החשמלית בו, ניתן באמצעות טיפול מותאם לתמוך בו בתהליך הריפוי העצמי. טיפול אנרגטי לאחר ניתוח מסייע בפתרון בעיות כרוניות רבות.