רגע לפני ניתוח שקד שלישי וכפתורים באוזניים

moran2013
סגור לתגובות על רגע לפני ניתוח שקד שלישי וכפתורים באוזניים

תינוק

הילד נוחר בלילה ונושם ביום דרך הפה. הוא כבר סבל מדלקות אוזניים רבות שאמנם טופלו, אך לכם יש הרגשה שהוא עדיין לא ממש שומע אתכם. נזלת ירוקה וסמיכה היא עניין שבשגרה, הילד לא מביע עניין רב באוכל ויכול להיות שהרופא כבר הציע לכם ניתוח כפתרון. הניתוח הוא תהליך פשוט; תוך כמה שעות הילד משתחרר מבית החולים (24 שעות לכל היותר, אם הכול הולך כשורה).

אם אתם בעניינים, כבר ניחשתם שמדובר בבעיה של  שקד שלישי שלעיתים מתלווה אליה גם הצטברות של נוזלים באוזניים. יופי של חגיגה.

הורים רבים אינם מתלבטים בעניין הניתוח, אך אם אתם כן חושבים פעמים על ההליך הכירורגי, ואם נשאר לכם עוד חודש לפחות עד תאריך הניתוח, חשבו שתדעו – יש מה לעשות!

חשוב ביותר שהמצב ישתפר ובמהרה. לכן, הטיפול הראשוני נמשך כחודש בלבד. בחודש הזה אנחנו רוצים לראות שיפור משמעותי בשמיעה ובנשימה. מטרת הטיפול בחודש הזה היא לעורר את יכולתו של הגוף לעכב תהליכי דלקת ולצמצם את הרירית הנפוחה ולהוריד את כמות הליחה המצטברת באף ובאוזניים. שיפור כזה יפתח את דרכי האוויר והנוזלים באוזניים יתחילו להתנקז דרך האף. שיפור כזה צריך להתרחש תוך זמן קצר. אם הוא לא – חשוב להמשיך עם המלצת הרופא!

הטיפול נעשה על ידי שפעול מערכת העצבים ומערכת החיסון של הילד באמצעות כלים עדינים המיועדים במיוחד לטיפול בילדים, ושמקורם ברפואה הסינית והיפנית. הטיפול לא מפחיד ולא כואב – ברוב המקרים הילדים לא ממש שמים לב שמטפלים בהם ופשוט משחקים תוך כדי הטיפול (בצעצועים שהביאו מהבית או בכאלה שיש בקליניקה). הטיפול ממשיך בבית באמצעות צמחי מרפא סיניים והוראות לטיפול יומי של קצר כדי לשמור על ההצלחה שהשגנו בקליניקה.

כשהכול הולך כשורה – הילד נושם טוב יותר והשמיעה מתחילה לחזור – אנחנו ניפגש לכמה מפגשי ביקורת כדי לראות שהשיפור ממשיך ואחריהם ניפרד לשלום ובבריאות טובה.