מה זה סרטן – גישה הוליסטית חדשה

moran2013
סגור לתגובות על מה זה סרטן – גישה הוליסטית חדשה
טיפול טבעי בסרטן
טיפול הוליסטי בסרטן (PublicDomainPictures_pixabay)
כאשר שואלים מהו סרטן מקבלים את התשובה הבאה:
סרטן הוא שגשוג חסר בקרה של תא מסוג אחד, שפוגע בתפקוד התקין של האיברים שבהם התפשט. הסרטן מכה במערכות ובאיברים שונים בגוף והחלוקה העיקרית של סוגי הסרטן היא על פי סוג התא הנפגע.
ישנם אינספור סוגי סרטן הנבדלים זה מזה בביטויָם, במהלכם, בדרכי הטיפול ובסיכויי ההצלחה. תהיה זו טעות להקיש מסוג סרטן אחד על סוג אחר. יש לבדוק ולהתעניין לגבי כל מקרה לגופו. כשם שכל אדם הוא יחיד ומיוחד, כך גם הגישה למחלתו מיוחדת ומתאימה לו.
(מתוך האתר של מרכז דוידוף)
מבחינה ביולוגית, אין ספק שכך הדבר, יחד עם זאת אנשים הם לא רק הביולוגיה שלהם. ואני רוצה להציע גישה מורכבת יותר, לאו דווקא מחקרית, אך מושתת על ההתבוננויות שלי כמטפל בחולי סרטן המרכז לרפואה משולבת – משלימה למטופלי סרטן בבי"ח איכילוב. מה שאני הולך לומר אינו מתאים לכל סוגי הסרטן והוא משקף הרהורים פרטיים שלי, היכולים לשמש חומר למחשבה.
כמו כל מחלה, גם סרטן, הוא מחלה שמשגשגת בשל תנאים פנימיים מסוימים – ביולוגיים, גנטיים, פסיכו-רגשיים וכו'. אם היו מתקיימים תנאים אחרים ייתכן והיא לא הייתה משגשג. ייתכן.
טיפול טבעי בסרטן

(tookapic_pixabay)

בשונה ממחלות אחרות סרטן הוא שגשוג של חלק בתוכנו, שהוא אינו אנחנו, שמערכת החיסון "מתעלמת" ממנו – היינו נותנת לו לגדול בשקט. אם כך יש משהו בסרטן שהוא גם שלנו וגם לא שלנו, אם מערכת ההתראה של הגוף לא מזהה אותו כ"אויב".
אם מתבוננים מבחינה אנרגטית אפשר לומר שהסרטן הוא חלק בתוכנו שהוציא את "עצמו מן הכלל" אך הוא ממשיך לחיות ולהתקיים – הוא מפתח מערכת הזנה משלו (כלי דם), יש לו אוכל משלו (סוכר), נשימה משלו (לא שורד בסביבה רוויית חמצן) ויש לו מערכת חיסון משלו המעכבת את מערכת החיסון של כלל הגוף. כלומר הוא מעין ישות עצמאית בתוך הגוף, שצמחה מתוך הגוף.
אם זה המצב, אז האסטרטגיה הטיפולית היא, באופן ברור, להרוג אותו או להכפיף אותו חזרה לחוקי הגוף. מי שקובע את חוקי הגוף, לפי הרפואה הסינית, הוא הלב. לפי אותה רפואה, הלב שולט גם במערכת החיסון – כמו שליט טוב, הוא מזהה את כל מה שלא שייך אליו, משמיד אותו ופולט אותו החוצה. אפשר להסתכל על זה גם ככה: אנחנו מה שאנחנו בגלל הדברים שנפלטים החוצה. אך תאי הסרטן מסתתרים מ"האני" שלנו, מהלב, מהשליט. סרטן הוא "לא אנחנו" שלא נפלט החוצה ויש לו התנהגות עצמאית. כמו מובלעת.
בטאו טה צ'ינג (חיבור סיני קלאסי עתיק של החכם הסיני לאו דצה) השליט מתואר כך: "השליט האידיאלי הוא זה המטייל להנאתו על שפת האגם וצופה בברבורים".
כדי שהקיסר שלכם יוכל לעשות זאת, יש להכין את הקרקע ולאפשר לו לדעת הכל, לזהות את מה שלא שייך לממלכתו כדי שיוכל לטייל על שפת האגם ולצפות בברבורים.
טיפים בקטנה:
  • יש לכם הרבה תוספים לקחת? הכניסו את כולם יחד לתוך שייק טעים ושתו אותם ישר על הבוקר.
  • הקפידו על צעידה יומית בטבע או בפארק ירוק, עדיף ללכת יחפים על הדשא או האדמה.
  • הפכו את הסביבה שלכם ליפה ונעימה – הזינו את מי שאתם כן. הזינו את הקיסר שלכם.
מורן אבן

מורן אבן

לשאלות ולקביעת פגישת אבחון ללא תשלום, לחצו כאן

מורן אבן, מטפל בצוות המרכז לרפואה משולבת – משלימה למטופלי סרטן, ובעל קליניקה פרטית, מפתח 'שיטת אבן'

Tags: סרטן,