לחץ ולחץ נפשי ככלי בידי הרפואה הסינית לאבחון מחלות כרוניות

moran2013
סגור לתגובות על לחץ ולחץ נפשי ככלי בידי הרפואה הסינית לאבחון מחלות כרוניות

פרולוגון: הרפואה הסינית, התפתחה שנים רבות בלי שהיו לנו, המערביים, איזשהם הסברים לדרך הפעולה שלה. אני רוצה לתת זוית שבעיני היא מעניינת מאד בהקשר הזה. משום שהרפואה הסינית למעשה משתמשת במנגנון שלו אנו קוראים לחץ, או סטרס כדי למצוא את גורמי המחלה השונים. השימוש בדופק כפי שהוא נמצא בשימוש ברפואה סינית, הוא למעשה שימוש בתגובה של מערכת העצבים לתהליכים שקורים לנו בגוף.

כך נוצרה למעשה מערכת איבחון חכמה ופשוטה שמבוססת במידה רבה על המידע שאנו יכולים בקלות לקבל ממערכת העצבים שלנו דרך הדופק.

אז מה גורם ללחץ?

מצב רגשי – רגשות כמו תסכול, כעס, ואפילו עצב או שיעמום מפריעים לתפקוד של אנזימים בגופנו בעיקר בכבד, ההפרעה הזו מפריעה לתהליך הניקוי הטבעי שהגוף מפעיל כדי לנקות רעלים שמצטברים בגוף, למשל, חומרי הדברה, מתכות כמו אלומיניום וכספית או חומרי שימור שנמצאים בתרופות שנוטלים באופן קבוע.

פתוגנים שקטים – הם למעשה טפילים, פטריות, וירוסים או בקטריות שנמצאים בגוף,אין להם ביטוי סימפטומטי, אבל יש להם השפעה על מערכת העצבים שלנו, ההימצאות שלהם בגוף יוצרת פעילות של מערכת העצבים הסימפטטית – כלומר הם יוצרים מצב של לחץ.

מה קורה לגוף כשהוא בלחץ?

ישנם תסמינים פיסיולוגיים ברורים ומוגדרים למצב של לחץ, למשל:

לחץ הדם עולה – כדי להביא דם בצורה יעילה יותר למערכות פריפריות.

הדופק עולה

ישנה הפרשה גדולה יותרשל גלוקוז אל הדם – כדי ליצור מצב עירני יותר, גלוקוז הוא הדלק העיקרי של התאים בגוף וגם של המוח.

ההזעה מתגברת וישנה הרפיה של שלפוחית השתן

ההשפעה של רפואה סינית על היכולת של הגוף להירגע

הדיקור הסיני מהווה למעשה סוג של קידוד, הדיקור במקומות שונים בגוף עוזר לגוף לפתח "גישות פיסיולוגיות" חדשות לבעיה. מעין פתיחה של נתיבים חדשים במוח. מה שמאפשר לגוף להשתמש ביותר מערכות פנימיות  של הגוף לריפוי ותיקון עצמי.

במהלך הטיפול למעשה חייבים לנוח,מתי בפעם האחרונה שכבתם חצי שעה בלי היכולת לזוז, כשהגוף שלכם עובד בשבילכם?

הדופק הסיני הוא למעשה המפתח לרפואה חכמה מאד ופשוטה מאד, כשאנו מקשיבים לדופק אנו יכולים לשים לב שמעבר למהירות של הדופק יש לו גם עוצמה משתנה, עוצמה זו משתנה בהתאם לויסות של הגוף בין מצב של רוגע ומצב של לחץ, כך האבחנה הסינית משתמשת במצב של מערכת העצבים כדי לאבחן את גורמי המחלה.

במקום הזה לרפואת תדרים יש מקום מיוחד מאד, משום שניתן לבדוק את התגובה של הגוף לפתוגנים, רעלים, מתכות, סוגי מזון שונים, וירוסים ועוד… על ידי שידור התדרים המתאימים לגוף ובדיקת התגובה של הדופק. אפשר על פי הדופק לדעת איך יגיב אדם לתוסף מזון שהוא יקבל, מזון שהוא יאכל או טיפול הומאופטי או צמחי שהוא יקבל. המטרה בטיפול היא להקיף את האדם בגורמים שיעזרו לגופו להגיע יותר מהר למצב של ריפוי ורגיעה במקום מצב של לחץ בו הוא נמצא.

ונסיים בטיפים, כי מה טוב יותר מאשר לצאת מהלחץ?

צאו לאויר הצח ותשטפו את העיניים בנוף שמסביב, עצים, ירוק, שמיים, ים.

צא מעצמך לרגע, תנו לעצמכם הפסקה מעצמכם, עשו משהו עבור מישהו, או מין הפסקה, מדיטציה קטנה כמה פעמים ביום בהם תפסיקו לזמן קצר לחשוב.

כבר החיים נראים יותר טוב…