טיפול בילדים לקויי שמיעה והפרעות קשב וריכוז

moran2013
סגור לתגובות על טיפול בילדים לקויי שמיעה והפרעות קשב וריכוז

הסיפור מתחיל ביום שבו הכרתי את י' ילד יפיפה, שפשוט שיגע את אמא שלו. אמא של י' הביאה אותו לקליניקת ילדים מתוך יאוש, מרוטת עצבים, אחרי שגם עם מינון ענק של ריטאלין י' פשוט לא היה מסוגל לשבת בשקט, לא בכיתה, לא בבית ולא בשום מקום אחר. י' לקוי שמיעה ובסוף השנה הצעתי שאני אגיע לכיתתו – כיתה מדהימה של שישה ילדים לקויי שמיעה, עם הפרעות קשב וריכוז מסיבות שונות.

הכיתה קיבלה במשך חמישה חודשים "שיעור" דיקור, פעם בשבוע, כשהם מחכים ליום ולשעה. הטיפול כלל דיקור ושימוש ברפואת התדרים הבסיסית ביותר, שימוש בקולנים – צלילים. זה היה החלק הכי מפתיע, הטיפול בצלילים בילדים עם ליקוי שמיעה, הם פשוט אהבו את זה.

איך אישרו כזה דבר? ציפורה, המורה שממש מגדלת את הכיתה הזו בבית הספר פשוט דאגה שזה יקרה. (שרק ירבו מורות כאלה בארצנו הקטנטונת). אחרי שלושה חודשים כבר התחלנו לראות שיפור שהתבטא גם באופן אישי (כצפוי), אבל באופן מפתיע השינוי היה גם קבוצתי. כל הכיתה נרגעה, התבגרה והתחברה, מעין הרמוניה שנוצרה בין הילדים ולא היתה שם קודם.

אני נהניתי מאד מהטיפול בילדים, למדתי ממנו הרבה, ואני מתרגש לספר על החוויה המדהימה שהייתה לי. ברצוני להביא בפניכם קטע ממכתב הפרידה שקיבלתי מהמורה ציפורה:
"לכל ילד היה קושי אחר שדרש תשומת לב פרטנית וקושי רב לעבודת שיתוף בקבוצה, אך הודות לטיפולכם המסור, הרציני והמתמיד, חלו שינויים רבים בכיתה. ברור שהשינויים נעשו ברבדים אישיים אצל כל תלמיד, בעקבות הטיפולים המותאמים, אך השינויים נראו לעין גם ברמה הקבוצתית וגם ברמה האישית, רמת הרגיעה בכיתה עלתה, וכן רמת הקשב, התלמידים יותר בעלי מוטיבציה ויותר חדורי אמונה לגבי רמתם ויכולתם. רב רובם למדו להכיל את עצמם ולקבל את הקשיים תוך התמודדות, ולאלו שהטיפול כוון ברמה הפיסית ניכר שיפור רב."

מאת: מורן אבן

 

הפורטל לרפואה טיבעית חכמה, רפואת תדרים, ביו תהודה, ביו רזוננס, דיקור סיני, דיקור ילדים, משלימה לילדים, טיפול , ליקוי שמיעה בילדים,