חיסונים – כן או לא?

moran2013
סגור לתגובות על חיסונים – כן או לא?

איילה_מרץ 2013אוהו, הכנסתי את עצמי לבעיה. מי שבעד חיסונים – יסביר לכם למה זה חשוב, ויהיה מוכן להתווכח אתכם עד שתשוכנעו. מי שנגד חיסונים – יסביר לכם למה הם רעה חולה, מניפולציה קפיטליסטית, ויתווכח אתכם עד השעות הקטנות.

גם אני באותה סירה
אני חייב לומר שגם אני, מטפל ותיק ברפואה סינית ואב לשני ילדים צעירים, היטלטלתי בין שני קצוות אלה. מצד אחד, אכן יש בחיסונים חומרים משמרים המורכבים בחלקם ממתכות כבדות העלולות לגרום בעיות מבעיות שונות, חלקן חמורות. מצד שני, גוף של פעוט בריא יודע לסלק מתכות אלה באופן יעיל ואף טוב יותר מגוף של מבוגר. קיים גם ההיבט החברתי – קל מאוד לומר "אני לא אחסן כי כל הילדים האחרים כבר מחוסנים", אך מה עם האחריות החברתית? אם כולם יחשבו ככה, האם הייתם שולחים את הילדים שלכם לגן בלי חשש? אם אתם מחזיקים בעמדה שעדיף להדביק את הילדים אחד מהשני, מאשר באמצעות חיסון זכרו שמרבית הילדים מחוסנים וקשה מאוד לגרום היום להדבקות ספונטניות. תעשיית החיסונים מגלגלת מיליונים, ובצידה יש עדויות על מחלות ותסמונות קשות שנראה שיש להן קשר נסיבתי לחיסונים.

סטטיסטי מול אישי
צריך לזכור שמערכות הבריאות עוסקות במיליונים ואף במיליארדים של בני אדם, והן פועלות לפי סטטיסטיקות מחקריות. הן לא פועלות לפי רפואה אישית המותאמת לכל אדם באופן ספציפי, שזה סוג הרפואה שאני דוגל בה. הרבה זמן חיפשתי את דרך האמצע בעניין החיסונים ובסוף מצאתי אותה – גם לחסן וגם להיות רגוע ולדעת שהגוף של ילדי מתמודד היטב עם החומרים שהוזרקו לו לגוף.

בדיקה פשוטה
דרך האמצע הזו היא בדיקה ייחודית המתבצעת אצלי בקליניקה. הבדיקה פשוטה, לא מורגשת, קצרצרה ומתבצעת באמצעות הדמיה ממוחשבת. אני מבצע בדיקה זו עבור ילדים ומבוגרים, הרי גם מבוגרים רבים מתחסנים כל שנה. מומלץ להגיע לבדיקה כמה ימים לפני מתן החיסון כדי לדעת אם הגוף מוכן להתמודדות אתו. אם כן – נהדר. אם לא – אתן טיפול קצר ואמליץ על בדיקה חוזרת בעוד כשבוע. הורים לתינוקות וילדים יכולים לקבוע סדרת בדיקות כזו אצלי בקליניקה.

 לפרטים נוספים צרו קשר בטופס מצד שמאל למעלה

או התקשרו 0528-949407