איך חיים כשנגמר האוויר?

moran2013
סגור לתגובות על איך חיים כשנגמר האוויר?
מי שראה התקף אסטמה יודע כמה זה מבהיל. מי שסובל בעצמו מאסטמה יודע כמה ההתמודדות עם המחלה קשה: תלות בחומרים חיצוניים, משאפים ואינהלציות, אי ודאות וחשש מההתקף הבא, החוויה הקשה של ההתקף עצמו… האסטמה היא מחלה שמיליוני בני אדם בחברה המודרנית סובלים ממנה, יותר ויותר בעשורים האחרונים.
מדובר במצב דלקתי כרוני בתוך הריאות, אשר גורר היצרות של דרכי הנשימה. בהתקף אסטמה, הריאות מתכווצות, והאדם סובל מתחושת חנק וקשיי נשימה. המחלה רצינית והתקפים חמורים עלולים אף להיות מסוכנים.
כמו בתגובה אלרגית, גם באסטמה המערכת החיסונית של הגוף מגיבה תגובת יתר לגירוי "קטן". התקף אסמטי יכול להתפתח בתגובה לכל מיני גורמים: אלרגניים שונים, תנאי אקלים, נטייה גנטית, חרדה ומתח נפשי.
אסטמה, משאף, תרופה

ידידו הטוב של האדם? (Copyright: wckiw / 123RF Stock Photo)

פתרונות מוכרים – יעילות מוגבלת

הרפואה המערבית לא מצליחה לטפל במחלה עצמה ולפתור את הבעיה, אבל מתמקדת בטיפול בסימפטומים. הטיפולים התרופתיים מתחלקים לכמה סוגים ומטרתם שונה. ישנן תרופות "מרחיבות סימפונות" המיועדות לזמן ההתקף עצמו, ומטרתן להרגיע ולשכך את ההתקף. משאפי הוונטולין המוכרים כל כך הם המובילים בקבוצת תרופות זו. תרופות אחרות מבוססות על אנטי-היסטמינים וסטרואידים ותפקידן מניעתי.
החיסרון בתרופות המערביות הוא שלאורך זמן הגוף פחות מגיב אליהן וצריך להגדיל את המינונים, והשפעות הלוואי על הגוף קשות. עם הזמן נוצר גם מעגל קסמים שלילי: לאורך זמן הסטרואידים פוגעים במערכת החיסונית, וכשזו נחלשת השכיחות והעצמה של ההתקפים האסמטיים עולה.

גם לרפואה הסינית יש מה לומר על אסטמה, וכדאי להקשיב.

האסטמה מוכרת כבר יותר מאלפיים שנה. הרפואה הסינית יעילה מאד בטיפול באסטמה, גם בהתקפים וגם במחלה עצמה.
ברפואה הסינית מבחינים בין סוגים שונים של אסטמה. הסוגים השונים נבדלים בגורמי המחלה (גם הסינים מכירים בגורמים חיצוניים לאסטמה, כמו אלרגנים או אקלים למשל, ובגורמים פנימיים: רגשיים). כשהגורמים שונים, אז גם המנגנון שדרכו פועלת המחלה הוא שונה (הסינים מדברים על חולשת ריאות, או כליות, או אפילו מערכת העיכול). ואם המנגנון שונה, אז גם התסמינים שונים, כך שבאופן טבעי גם דרכי הטיפול שונות. הטיפול יהיה שונה ממטופל למטופל, אך יתבסס בדרך כלל על דיקור ושימוש בתערובות ספציפיות של צמחי מרפא.

טיפול משולב יעיל שבעתיים.

הרפואה הסינית מסתכלת על האדם כמכלול, ולכן במקביל לטיפול בקליניקה תהיינה המלצות גם לאורח חיים שיעזור להתגבר על המחלה.
קשיי נשימה, טיפול, קוצר נשימה

אפשר להרגיש יותר טוב! (Pixabay)

תזונה: מזונות שונים עלולים לעורר תגובה אלרגית, או לגרום להצטברות ליחה. במהלך האבחון נערכת למטופל גם בדיקת סבילות למזונות השונים, והוא מקבל הנחיות מאילו מוצרים כדאי לו להימנע. הטיפול ברפואה סינית, המשלב טיפול בקליניקה ושינוי תזונתי נמצא יעיל ביותר לחולי אסטמה.
תנועה: אורח חיים פעיל, ופעילות גופנית מתונה חשובים לחיזוק הגוף והמערכת החיסונית. הפעילות המומלצת היא פעילות מתונה ובונה כמו הליכה, שחיה, או תרגול עדין כמו צ'י-גונג. פעילות נמרצת מדי אינה מומלצת שכן גם היא יכולה להוות טריגר להתקפים.
נפש: יצירת סביבה תומכת, זיהוי מוקדי מתח וקושי רגשי וחתירה לפתרונם, ובעיקר אימוץ טכניקות להפחתת סטרס ביום יום, חשובים לאיזון הנפש, ולאיזון המערכות בגוף. האיזון הזה חשוב גם בסיוע בהתמודדות עם האסטמה.

זה לא חלום

הטיפול הסיני באסטמה נמצא בפרקטיקה כבר שנים רבות ומניב תוצאות מרשימות. לרוב עם הזמן פוחתת התלות של החולה בחומרים הכימיים של הרפואה המערבית. בתיאום עם הרופא נעשית הפחתה הדרגתית בתרופות, לא פעם עד כדי היעדר צורך בתרופות בכלל.
אם את או אתה סובלים מאסטמה ורוצים לגלות את הנוסחה שתעזור לכם, צרו קשר כדי לקבוע פגישת אבחון וייעוץ חינם.