אור בקצה המנהרה (ולא כואב בעיניים)

moran2013
סגור לתגובות על אור בקצה המנהרה (ולא כואב בעיניים)

מדי פעם תמי (שם בדוי), מנהלת המשרד המוערכת היתה נעלמת. פתאום באמצע היום היא היתה מתחילה לדעוך, ולאט לאט למדו לזהות עליה את הסימנים. כולם כבר ידעו שלמחרת היא לא תגיע לעבודה. מיגרנה.

(התמונה באדיבות stockimages ב-FreeDigitalPhotos.net)

(התמונה באדיבות stockimages ב-FreeDigitalPhotos.net)

הסבל במשרד מהיעדרותה של תמי היה רב, אבל מי שבאמת סבלה היא תמי.

איך זה מרגיש?

מיגרנה היא כאב ראש קשה, פועם (כמו דפיקות פטיש מבפנים). לרוב בצד אחד של הראש, אבל מקרין לראש כולו. את כאב הראש מלוות לא פעם בחילה (לעתים הקאות), חולשה, הפרעות בראייה, רגישות יתר לאור ולרעש אפילו לריח. כל רמת פעילות מגבירה את הכאב. הכאב מצמית ופוגע בתפקוד היום-יומי. בזמן התקף מי שסובל ממיגרנה בדרך כלל רק רוצה לסגת מהעולם, להסתגר בפינה חשוכה ושקטה ולחכות עד שוך הסערה. וזה יכול להמשך כמה שעות, או אפילו כמה ימים רצופים. יש הסובלים מכך רק פעם בשנה שנתיים אבל לרוב התדירות גבוהה יותר, לפעמים אפילו כמה פעמים בשבוע. סיוט!

למה זה קורה?

הדבר היחיד שיודעים לומר לנו בוודאות על המיגרנה, הוא שאין גורם ודאי יחיד לתופעה. הטריגרים (מה שגורם להתפרצות התקף) רבים ושונים, אבל כולם מגיעים לתוצאה אחת דומה: שינויים ביוכימיים שגורמים להתכווצות פתאומית של כלי הדם באזור מסוים במוח, ואז התרחבות מהירה של אותם כלי דם.  בשלב ההתכווצות האדם עדיין לא מרגיש כאב (אחדים ירגישו בשלב זה תחושות מקדימות – "אאורה"). הכאב מופיע בשלב השני, כשכלי הדם מתרחבים בבת אחת, ולמעשה מפעילים לחץ פתאומי על העצבים סביבם.
את הגורמים המוכרים למיגרנות, הרפואה ההוליסטית מחלקת לשתי קבוצות עיקריות:
יש מיגרנות על רקע בעיות עיכול (בעיות ספיגה)
ויש מיגרנות על רקע דחק נפשי – סטרס.
התוצאה הסופית זהה: כלי הדם במוח מתכווצים, ואז מתרחבים, והבן-אדם מושבת. לפיכך מערכת העצבים האוטונומית, זו שמווסתת את התכווצות והתרחבות העורקים היא מפתח בטיפול במיגרנות.

מחפשים מזור

הרפואה המערבית מציעה מענה תרופתי לתופעה. הבעיה עם התרופות האלו (בין אם תרופות מדף זמינות, או תרופות מרשם רופא) היא שלכולן תופעות לוואי בדרגות חומרה שונות. באופן אירוני, שימוש ממושך במשככי כאבים יכול בעצמו לגרום לכאבי ראש…
אמרנו כבר שהגורמים המעורבים בתופעה שונים ומגוונים. קשיים רגשיים, בעיות ספיגה של ויטמינים ומינרלים במערכת העיכול, ואפילו מצב דלקתי "זניח" בשיניים (כן, כן, השיניים), כולם תורמים לשרשרת ארוכה ומסובכת של התרחשויות בגוף, שבסופה מערכת העצבים האוטונומית גורמת לכיווץ ולהתרחבות של כלי הדם במוח. מגוון גורמים כזה לא יכול להיות מטופל על ידי כדור אחד. יש צורך במענה הוליסטי. נקודות המפתח הן אבחון נכון וטיפול מתאים.

תמונה באדיבות marin ב-FreeDigitalPhotos.net

האבחון והטיפול

בקליניקה שלי אני עורך אבחון ממוחשב שמזהה אילו מערכות בגוף נמצאות במצוקה וגורמות להתקפי המיגרנה. בין השאר אני עורך בדיקת ספיגה מדוקדקת, על מנת לזהות, ובהמשך להפעיל מחדש אזורים במערכת העיכול ש'נרדמו' וגורמים לקשיי ספיגה.
בהתאם לאבחון, יותאם טיפול שישלב דיקור סיני וטיפול בתדרים.
דיקור – מחקרים שבודקים את יעילות הטיפול בדיקור (היום כבר לנעלה מ-20,000 מחקרים!) מראים שבמה שנוגע למיגרנות, הדיקור יעיל הן בטיפול, והן במניעתן לאורך זמן.
תדרים – טיפול במיגרנות באמצעות תדרים חשמליים נמוכים גורם למעין אתחול של מערכת העצבים, בעיקר זו הנמצאת בצוואר ומשפיעה על זרימת הדם לכיוון הראש.
הטיפול יחזק ויאזן את המערכות החלשות, ויאפשר להן למנוע את היווצרות המצב המיגרנוטי. השילוב של שתי הטכניקות מקצר את משך הטיפול, והופך את תוצאותיו לשלמות יותר. גם אנשים שסובלים שנים ממיגרנות מדווחים על שיפור משמעותי, ולעתים על היעלמות התופעה.
כדי לבדוק איך ניתן לעזור לכם עם המיגרנה שלכם – צרו קשר לקביעת פגישת אבחון וייעוץ חינם.